Během letních dnů jsme obvykle daleko více motivováni ke sportu a venkovním sportovním aktivitám. Faktem ale je, že s teplotami kolem třicítky je pohyb venku spíše nepříjemný. Potíte se, vzduch je horký, slunce peče. Třeba běhat se dá snad jen brzy ráno nebo večer kolem sedmé či osmé hodiny.
Nejste zrovna ranní ptáče, co by si kvůli běhání vstalo v šest, a večer po osmé byste rádi byli v klidu doma? Jestliže chcete chodit běhat v horkých dnech během dne, vezměte si s sebou dostatek pití, ideálně noste přikrývku hlavy a určitě se vyhněte časovým úsekům kolem poledne. Nebo si můžete pořídit běhací pás a běhat doma kdykoliv bez toho otravného horka.
Podle čeho si vybírat běžecké pásy?
Běžecké pásy mohou být motorové, nebo poháněné vaším vlastním pohybem. Určitě chcete ten první typ, který se hýbe sám. Při výběru pásu si dále pohlídejte nosnost a maximální, maximální rychlost a redukci náklonu. Běžné jsou rychlosti do 20 km/h, což vám pravděpodobně bude stačit i na rychlý sprint, a náklon do 20 %.
Z dalších funkcionalit jsou praktická například madla s integrovaným měřičem tepové frekvence. Pohlídejte si ovládání, dobré je mít na pásu klávesy, kterými rychle spustíte své přednastavené profily.
Běžecký pás se všemi možnými daty
Moderní běhací pásy jsou vybavené také řadou chytrých funkcí. Dají se spárovat s telefonem, hrudním pásem, umí komunikovat s tréninkovými aplikacemi apod. Aby bylo běhání zajímavější, z tréninkové aplikace si můžete nahrát konkrétní trasu a sledovat video té trasy, jak po ní běžíte. Některé běžecké pásy mají i přímo zabudované reproduktory, takže dokáží přehrávat hudbu z telefonu. Záleží pak jen na vás, zda chcete mít všechno integrované v pásu, nebo vám stačí mít na ruce hodinky měřící tep a v uších sluchátka přehrávající hudbu.
Bohatý výběr běžeckých pásů domů i do fitka najdete v e-shopu obchod.ronnie.cz.